Pokud chceš podpory do války, musí žádost obsahovat "cw"! Je doplněna přednostně a jednotkama o které žádáš s maximálním možným levelem. Proto si piš o přesný typ jednotek! Žádosti " něco na cw" nebo "max na válku" apod budou ignorovány a dostaneš za ně akorát pojeb. Víš, s čím a na koho budeš útočit, tak víš i co chceš mít v cc!!!

Pokud si nejsi jistý, ptej se! Nikdo ti hlavu neurazí za něco, co nevíš. Klanová válka o je týmová práce a tak nasereš spoustu lidí útokem, který nemá šanci uspět tři vteřiny po vyhození jednotek!

Válku koordinuje buď leader, nebo co leader! Vyber si cíl, kde máš největší šanci uspět a přidat 3*. Nejsi-li si jist, zeptej se před útokem, zda můžeš na svůj cíl jít! Útoky na dvě hvězdy na vyšší th jsou mrhání časem, jednotkami a jsou bez svolení řídícího cw výslovně zakázány! Kdo je v cw mezi posledními, bude chodit útoky co nejdřív, aby nejlepší hráči věděli, co, jak a kde budou opravovat.

CW útoky se nezamlouvaji.

V ideálním případě vesnice do th8 útočí do 3h od startu, th9 od nejslabších hned po th8, nejpozději do 5-12h po startu cw, th 9,5 (nejsou-li Top) nejpozději 4h před koncem a Top hráči (C1-3) na samém konci cw! Jejich útoky cw rozhodují, pomozte jim včasnými útoky a nechte jim čas na přemýšlení, jak a kam mají útočit! Pokud někdo nestíhá, pište na whatssupu že dorazite později.

Po přihlášení a losu cw je k dispozici čas, kdy bude cw začínat. Kdo hodlá soustavně chodit pozdě se záměrem loot útoku (na vyšší th nebo lepší cíl) bude z dalších cw vynechán. Kdo odejde z cw bez útoku nebo v preparation day, putuje okamžitě na seznam nežádoucích hráčů!

Každá válka stojí spoustu surovin jak na obranu do cc, tak do podpor při útoku, proto neutočte bezmyšlenkovitě!

Většinou to dotují top hráči, tak ať je neždímáte zbytečně! Nechtějte po nich podpory, nemáte-li štít a nehodláte útočit hned. Nikoho nebaví dávat vám 5x golema max jen proto, že vám skončil štít a při obraně vám ho útočící hráč zničil.

Tady na webu jsou návody, jak útočit. Nejste-li zkušeným hráčem, jsou tu právě pro vás.

Trénink dělá mistry, nebojte se požádat o "challenge". Armáda vám zůstane a můžete si zkusit třeba 50 útoků " nanečisto". Vám to ušetří suroviny, nám nervy.

Z prohrané cw není skoro žádný zisk, většinou se nezaplatí ani armáda, tak se snažte útočit jak nejlíp umíte! Nechte si poradit od zkušenějších hráčů, oni poznají co má šanci uspět a co je úplná kravína. V cw neexperimentujte,na to máte normální loot. Používejte osvědčené složení armády, kombo jednotek a fungující postupy!

 

Když už v cw jste, tak nejhorší co můžete udělat je neútočit. Jednak v případě výhry nedostanete žádný war win bonus (wwb) v podobě zlata, eliku a ropy, druhak naserete všechny z vedení, protože je každá válka stoji mraky surovin na podpory a obranu, taky proto že chceme vyhrávat a i proto že se s vašema útokama prostě kalkulovalo a pak se to musí nějak lepit, aby se to pokrylo!

(pokud jste pravidla četli do chatu ve hře napište – ostrava)

Takže budete napomínáni, budou vám odebrány hodnosti (pakliže nějaké máte), popřípadě budete nedobrovolně odejiti a zařazení na seznam nežádoucích hráčů!!!

TH7 a TH8 povinně utočí v cw drakama (po domluvě z vedením je možná změna na GoHoWi, GoWiPe)

Nemůžete-li se z nějakého důvodu účastnit cw, nestačí být jen off ve hře, ale musíte dát i omluvenku na web s důvodem proč nejdete. (upgrade hrdinů, spellů, práce, dovolená apod...) Vesnice které nemají řádnou omluvenku na webu jsou brány jako on a jsou zařazeny do cw!!

Kdo nepůjde cw alespoň jednou za deset dnů, bude brán jako zaparkovaná vesnice a z klanu bude odejit. (Netýká se hráčů, kteří upgradují hrdiny stylem, že jim neustále alespoň jeden spí) Jsme aktivní klan a hrajeme. Mít 50 členů a chodit cw v 25 nechceme...